Van Wijnen doneert cheque aan Vlinder- en Bijentuin Leusden
Wonen
Harderwijk
Leusden
Wonen
Harderwijk
Leusden
12:52
24-06-2022
Vandaag heeft de Vlinder- en Bijentuin Leusden een cheque ter waarde van 2.500 euro ontvangen van Van Wijnen Projectontwikkeling Midden. Het geld wordt besteed aan de renovatie van de bloemenakker. Jantine van der Laan, penningmeester van de vlindertuin/ bloemenakker, ontving de cheque uit handen van Maarten Reeze, adjunct-directeur projectontwikkeling.
Tegenover de Vlinder- en Bijentuin, aan de overkant van de weg, ontwikkelt en bouwt Van Wijnen de nieuwbouwwijk Hof van Liz. “Samen bouwen aan ruimte voor een beter leven, dat is waar we voor staan als bedrijf. In onze projecten doen wij dat door oog te hebben voor de omgeving en de natuur. Dit project past hier helemaal bij”, aldus Maarten Reeze.
Een aantal jaren geleden is de stichting gestart met het zaaien van eenjarige wilde bloemen en de verkoop van een bloemenplukbon. Kopers van de bon mochten in de zomermaanden elke week zelf een bosje bloemen plukken. Met de opbrengst hiervan kon de akker elk jaar weer ingezaaid worden.
“Het probleem werd echter de groeiende onkruiddruk. Hierdoor kwamen er minder bloemen en dus minder verkoop. We hebben nu een plan gemaakt hoe we de onkruiddruk kunnen verminderen en de bodemstructuur kunnen verbeteren, zodat het weer een mooie wilde bloemenakker wordt. Met dit bedrag kunnen we dit plan uitvoeren”, aldus Jantine van der Laan.
De Vlinder- en Bijentuin maakt onderdeel uit van een gebied van ongeveer twee hectare aan de rand van Leusden. Vrijwilligers zijn voortdurend bezig om door (her)beplanting de biodiversiteit van dit gebied te vergroten en het gebied aantrekkelijk te maken voor vlinders, bijen en andere insecten.
Sinds 2021 is er grenzend aan de bloemenakker een voedselbos in wording aangelegd. Hier staan bomen, struiken en planten waar noten, vruchten, kruiden, bollen en knollen geoogst kunnen worden. Gericht op een duurzame voedselproductie.
Het terrein is van mei tot oktober op zaterdag- en zondagmiddag open voor publiek. Veel mensen uit de buurt komen hier graag langs voor ontspanning of bezichtiging van de vele mooie planten en vlinders. Het is echt een plek voor en door Leusdenaren
Naast de donatie zullen Van Wijnen en de Vlinder- en Bijentuin Leusden samen een activiteit gaan organiseren om ook de nieuwe bewoners van Hof van Liz kennis te laten maken met deze prachtige omgeving.
27 november 2023
Woonpark Diepstroeten in Assen is klaar! Op vrijdag 24 november was er een feestelijk moment om samen met kinderen uit…
Lees verder27 november 2023
De bouw van LUNO in Houten is gestart en inmiddels al flink op stoom. Op loopafstand van het centrum en…
Lees verder16 november 2023
In het centrum van Sittard is Van Wijnen druk bezig met de transformatie van het oude schoolgebouw MAVO Land van…
Lees verder