Algemeen
Maatschappelijk impact
Nieuws
Verduurzaming
Wonen
Tuk
11:13
09-05-2025
Op een perceel van 5,6 hectare aan de noordkant van Tuk (Overijssel) groeit de komende maanden vezelhennep, bedoeld voor de productie van isolatiemateriaal voor de woningbouw. Van Wijnen is eigenaar van het perceel en wil de locatie ontwikkelen voor woningbouw, maar dit proces zal zeker nog enkele jaren duren. Tot het zover is, wordt de grond goed benut.
Samenwerking GreenInclusive
We gingen de samenwerking aan met het Friese Greeninclusive, die binnenkort haar eerste Nederlandse productiefaciliteit opent in Drachten. Greeninclusive zal de hennep telen, oogsten, persen en zorgen voor de verwerking tot Hempwool. Van Wijnen zal het totale volume aan Hempwool afnemen en inzetten als duurzaam isolatiemateriaal in nieuwe én bestaande woningen.
Janine Bos (Specialist Duurzaamheid bij Van Wijnen): “Dit project is win-win-win: de teelt van vezelhennep onttrekt CO2, zorgt voor duurzaam biobased bouwmateriaal én het perceel wordt goed benut totdat we kunnen starten met de woningbouw.”
Loraine Westerneng (ketencoördinator GreenInclusive) is blij met de samenwerking met Van Wijnen: “Deze samenwerking laat zien hoe we met regionale ketens de bouwsector kunnen verduurzamen — van de akker tot in de woning,” aldus Loraine. “We benutten de tijd én de grond duurzaam en optimaal, en maken hierdoor samen impact met een 100% Nederlands product.
Vezelhennep
Hennep is een eenjarig gewas dat eind april wordt gezaaid en binnen 100 dagen tot een plant van drie meter groeit. In augustus wordt het gemaaid. Vervolgens blijft het gewas enkele weken op het land liggen om te ‘roten’ , waarna de vezels worden geperst en verwerkt tot isolatiemateriaal. Het perceel bij Tuk kan jaarlijks 220 m³ isolatiemateriaal opbrengen, voldoende om 12 woningen te isoleren.
14 mei 2025
Op dinsdag 13 mei vond de tweede editie van het congres ‘Vastgoed met een Missie’ plaats in het Willem Twee…
Lees verder13 mei 2025
Op 26 maart is Van Wijnen Rosmalen gestart met de bouw van fase 2A van het Willemskwartier in Tilburg, bestaande…
Lees verder9 mei 2025
Op donderdag 8 mei vierden we een mooie mijlpaal in de bouw: het hoogste punt van Het Groene Verpleeghuis in…
Lees verder