Nieuw woonpark Bernard de Wilde in Breda

Nieuw woonpark met 126 appartementen Bernard de Wilde in Breda

Van Wijnen Bernard de Wilde

Opdrachtgever

WonenBreburg

Aantal appartementen

72 sociale huurappartementen voor senioren en 54 zorgappartementen

Start bouw

Voorjaar 2026

Bijzonderheden

Rolstoeltoegankelijk en dementievriendelijk ontworpen

Verwachte oplevering

Najaar 2027

In de Bredase wijk Hoge Vucht realiseren we samen met WonenBreburg en Egala Zorg woonpark Bernard de Wilde: een woonomgeving waar zelfstandig wonen, ontmoeting en zorg op een vanzelfsprekende manier samenkomen. Op de locatie van voormalige galerijflats ontstaat een nieuw woonpark dat inspeelt op de groeiende behoefte aan passende huisvesting voor ouderen. Van Wijnen Breda verzorgt de realisatie van dit project, waarin wonen, welzijn en zorg centraal staan.

Het project bestaat uit 72 sociale huurappartementen voor senioren, met of zonder zorgbehoefte, en een zorggebouw met 54 zorgappartementen voor ouderen met een intensieve zorgvraag. De sociale huurwoningen zijn volledig rolstoeltoegankelijk en dementievriendelijk ontworpen. Dankzij de directe verbinding met het zorggebouw kunnen bewoners gebruikmaken van ondersteuning in de nabijheid van hun woning. Het zorggebouw wordt geëxploiteerd door Egala Zorg en richt zich specifiek op cultuursensitieve zorg voor de Turkse gemeenschap in Breda.

 

Wonen, ontmoeten en verbinden

Bernard de Wilde maakt onderdeel uit van de gebiedsontwikkeling Geeren Noord, een bredere vernieuwing van de wijk Hoge Vucht. Naast nieuwe woningen wordt ook de openbare ruimte vernieuwd. Een centraal gelegen buurtpark vormt straks het hart van het plan en biedt ruimte voor ontmoeting tussen bewoners en omwonenden. Ook het straatprofiel wordt aangepast. Het stedenbouwkundig ontwerp is opgesteld door Flux landscape architecture.

Voor de realisatie werkt Van Wijnen Breda nauw samen met WonenBreburg, Egala Zorg, Objectum, MartensWillems Architecten, Palte en Innax. Door deze samenwerking worden wonen, zorg, gebouwprestaties en inrichting van de leefomgeving al vanaf de ontwerpfase op elkaar afgestemd.

Van Wijnen Bernard de Wilde

Energiezuinige voorzieningen en groene buitenruimte

De gebouwen worden gerealiseerd volgens de actuele BENG-eisen en voorzien van extra zonnepanelen. Daarmee wordt gestuurd op een lagere energievraag tijdens de gebruiksfase van de gebouwen. De groen ingerichte buitenruimte draagt bij aan een aangename woonomgeving voor bewoners en bezoekers. Daarnaast worden in het woonpark voorzieningen opgenomen voor groen en verblijfskwaliteit.
 

Feestelijke start bouw

Met het officiële startsein van de Bredase wethouders Eddie Förster en Arjan van Drunen is de bouw in maart 2026 feestelijk van start gegaan. Tijdens deze bijeenkomst kwamen betrokken partijen, toekomstige bewoners en partners samen om deze belangrijke mijlpaal te vieren. De oplevering van zowel de woningen als het zorggebouw staat gepland voor het najaar van 2027.

Van Wijnen Bernard de Wilde
Van Wijnen Bernard de Wilde

Soortgelijke projecten

Loading...