Nieuwbouw 50 duurzame woningen Sesterpark in Uden

Opdrachtgever
BPD Ontwikkeling
Start bouw
Juni 2024
Verwachte oplevering
Tweede kwartaal 2025
Aantal woningen
26 koopwoningen en 24 huurwoningen
Bijzonderheden
Inzet van CO2-arm beton
In opdracht van ontwikkelaar BPD heeft Van Wijnen Rosmalen vijftig duurzame nieuwbouwwoningen gebouwd in het Sesterpark in Uden. In totaal gaat het om 26 koopwoningen en 24 huurwoningen, verspreid over twee buurten. De bouw van de woningen werd in juni 2024 gestart en is in maart 2025 opgeleverd.
Groene, kindvriendelijke buurt aan het park
Sesterpark biedt een toekomstbestendige woonomgeving in een groene, kindvriendelijke buurt. De wijk combineert moderne nieuwbouw met een bestaande infrastructuur van winkels, scholen en sportvoorzieningen. Rondom de woningen is het park heringericht en zijn verschillende verkeersveilige sport- en speelvoorzieningen gerealiseerd. Dit maakt Sesterpark een aantrekkelijke en leefbare buurt die uitnodigt om elkaar te ontmoeten en te ontspannen.

Duurzaam en innovatief wonen
Alle vijftig woningen in Sesterpark hebben energielabel A en voldoen aan de BENG (Bijna Energie Neutraal Gebouw)-eisen. Elke woning is uitgerust met onder andere:
- Zonnepanelen: de woningen in Sesterpark zijn standaard voorzien van zonnepanelen, die voldoende energie kunnen leveren voor een gemiddeld huishouden. Kopers kregen ook de mogelijkheid om extra zonnepanelen als meerwerk te laten installeren, waardoor de energiebehoefte nog verder kon worden verduurzaamd.
- Luchtwarmtepompen: de woningen zijn uitgerust met luchtwarmtepompen, die het mogelijk maken om de woningen op een duurzame en goedkope manier te verwarmen. Een luchtwarmtepomp haalt warmte uit de buitenlucht, die gebruikt wordt voor warm water en vloerverwarming.
- Warmte terugwin-installatie (WTW): een WTW-installatie hergebruikt warmte uit de afgevoerde ventilatielucht. Hierdoor wordt verse lucht efficiënt voorverwarmd en wordt warmteverlies tijdens het ventileren van de woning geminimaliseerd.

CO2-arm beton
Voor de cascowanden is gebruik gemaakt van CO2-arm beton, geproduceerd door Geelen Beton. Een kleine ingreep met groots resultaat, want hiermee reduceerde we de CO2-uitstoot met bijna 150 ton. Dat staat gelijk aan de uitstoot van maar liefst vier woningen. Het beton dat Geelen Beton produceert is CO2-arm omdat het onder andere wordt gemaakt met een restproduct uit de staalindustrie: hoogovenslakken. Een mooie stap in onze missie om toe te werken naar het CO2-neutraal bouwen van woningen.